Naujienos

Testiniame „CBet Rally Rokiškis“ greičio ruože dominavo Giedrius Notkus

2022 m. rugpjūčio 13 d.

Šeštadienį Rokiškyje, kur šį savaitgalį įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas, jau apstu šurmulio. Serviso zona užsipildė sportiniais bolidais, o netrukus po to buvo surengtas ir bandomasis greičio ruožas žvyrkelyje greta Rokiškio dvaro.

Testiniame greičio ruože geriausiai pasirodė Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas. Jie antruoju bandymu 4,61 km distanciją įveikė per 2 min. 16,2 sek. ir 1,5 sek. pranoko Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažą. Trečią laiką užfiksavo Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno tandemas.  Ketvirti čia – Giedrius Firantas su Matu Valiuliu, o penketuką pabaigė svečiai iš Suomijos Teemu Asunmaa su šturmanu Ville Mannisenmäki.

„Testinis greičio ruožas ir jo rezultatas šiandien mums tikrai nėra svarbiausias. Pirmu bandymu tiesiog norėjome pasitikrinti, kaip automobilis stoja. Turėjome dulkių, tai poroje vietų tiksliai nemačiau, kur stabdyti. Antru bandymu jau turėjome labiau nuvalytą dangą, todėl važiavome greičiau. Šiaip dabar jaučiuosi labai neblogos formos, nes pastaruoju metu buvo pakankamai nemažai varžybų, dar turėjome ir testus.

Tačiau šio testinio greičio ruožo per daug nesureikšminu. Visgi šį ruožą labai daug kas žino. Aš irgi važiavau daugiau iš atminties. Aišku, laimėti nors ir testinį greičio ruožą, bet yra smagu. Ateina žiūrovai, spaudžia ranką, sveikina. Tikiuosi, kad po šios dienos irgi galėsime kalbėti apie gerus rezultatus. Ralis bus tikrai sunkus ir su daug iššūkių“, – sakė Giedrius Notkus, kuris su Daliumi Strižanu pademonstravo geriausią laiką testiniame greičio ruože.

   

Nors testiniame greičio ruože greičiausias buvo G.Notkus su D.Strižanu, tačiau ralį pirmuoju numeriu pradės D.Butvilas su R.Vaitkevičiumi. Po testinio greičio ruožo Dominykas Butvilas pabrėžė, kad važiuoti priekyje ir valyti kelią greičio ruožuose bus rimta užduotis.

„Turiu pastebėjimą, kad važiuojant pirmam bus daug kelio valymo. Yra daug biraus žvyro. Antrą kartą važiuodamas savo laiką pasigerinau trimis sekundėmis. Tai yra maždaug sekundė kilometrui ir tik dėl kelio dangos pasikeitimo faktoriaus. Tačiau važiuojant pirmu numeriu tokia yra dalia ir toks darbas tą kelią valyti. Mačiau, kad yra dulkių, bet apie dulkes kalbės visi. O šiaip jausmas geras, bandysime tokiu tempu ir važiuoti visą ralį“, – sakė Dominykas Butvilas.

„CBet Rally Rokiškis“ varžybų startas – jau šeštadienio popietę. Po 14.55 val. įvyksiančios oficialios varžybų atidarymo ceremonijos ir simbolinio pervažiavimo per starto arką dalyviai pajudės į pirmąjį greičio ruožą. Jų šeštadienį numatyti keturi. Po jų nuo 22 val. Nepriklausomybės aikštėje koncertuos grupė „Vanilinis dangus“.

Sekmadienį numatyta dar keturiolika greičio ruožų. „CBet Rally Rokiškis“ dalyviai, besivaržantys Lietuvos ralio čempionato įskaitose, per dvi dienas turės įveikti 150 km greičio ruožų. Ralį vainikuos iškilminga apdovanojimų ceremonija Rokiškio dvare, kuri prasidės 21 val. Iš karto po to, nuo 23 val. scenoje pasirodys grupė „Sisters on Wire“. Įsigiję ralio pasus „CBet Rally Rokiškis“ žiūrovai į šį koncertą pateks nemokamai.

Daugiau informacijos apie „CBet Rally Rokiškis“ varžybas galima rasti organizatorių puslapyje www.rallyrokiskis.com bei „Facebook“ paskyroje.

  

Related Posts