Naujienos

„CBet Rally Rokiškis“: septynios dešimtys ekipažų iš aštuonių valstybių

2022 m. rugpjūčio 5 d.

Jau rugpjūčio 12-14 dienomis Rokiškyje bus surengtas ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „CBet Rally Rokiškis“. Tai jau šeštasis rugpjūtis iš eilės, kai Rokiškis tampa Lietuvos ralio sostine, o šįkart dėl šio regiono ralio karalių karūnos kovos 70 ekipažų iš aštuonių valstybių.

 

Dvi savaites trukusi dalyvių registracija į „CBet Rally Rokiškis“ varžybas preliminariai yra baigta ir organizatoriai konstatuoja, kad šiemet čia prie starto stos 70 ekipažų. Virš starto arkos Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje plazdės aštuonių valstybių vėliavos – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Suomijos, Vokietijos ir Belgijos.

Didžiąją dalį peletono sudaro lietuviški ekipažai, kurių gretose sutinkami visi Lietuvos automobilių ralio čempionato favoritai – Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi, Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu, Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu, Martynas Samsonas su Ervinu Snitku, Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku ir daugelis kitų, mūsų šalies ralio gerbėjams puikiai pažįstamų duetų.

Vienas grėsmingiausių varžovų lietuviams atvyksta iš Suomijos. Čia su Martyno Samsono savadarbiu „Škoda Fabia N5+“ automobiliu startuos Suomijos ralio čempionas Teemu Asunmaa. Jam stenogramą skaitys Ville Mannisenmäki.

Nagrinėjant dalyvių registracijos sąrašą akis užkliūva ir už dar vienos suomiškos pavardės – Kristian Sohlberg, kuris registruotas kaip Tomo Šmagario šturmanas. Įdomu tai, stenogramą skaitysiantis suomis beveik 20 metų lenktyniavo WRC varžybose, keletą kartų yra buvęs ir šturmanu, o būtent dabar šią rolę atliks ekipaže greta Tomo Šmagario. Ekipažas varžysis devintosios kartos „Mitsubishi Lancer EVO“, kuriuo kadaise lenktyniavo tiek Giedrius Notkus, tiek Jonas Sluckus. Apie Tomo Šmagario ir Kristian Sohlberg dueto kompiliaciją kitą savaitę „CBet Rally Rokiškis“ organizatoriai papasakos išsamiau.

Latviai į Rokiškį deleguoja keturis ekipažus, kurių vienas jau dabar gali pretenduoti į žiūrovų simpatijų nominaciją. Maris Dzerve ir Roberts Lokis čia startuos GAZ-53A sunkvežimiu. Būtent ši technika ir ja važiuojantys ekipažai dažnai pademonstruoja, kad jų sustabdyti negali nei medžiai, nei stulpai.

Estijos ralio ekipažų šių metų „CBet Rally Rokiškis“ varžybose bus du, tačiau čia pasirodys net septyni ekipažai iš Lenkijos, kurie čia atsiveš įvairaus lygio techniką – R2, R3 ir R5 kategorijų automobilius.

„CBet Rally Rokiškis“ varžyboms atvyksta ir Vokietijos delegacija, kurie čia startuos trimis „Lada“ automobiliais. Virš starto arkos plazdės ir Ukrainos bei Belgijos vėliavos. Ukrainiečių spalvas čia gins Serhii Potiiko su Ivan Mishyn bei Pauliaus Novako šturmanė Iryna Pavlyk. Belgijos vėliava bus pažymėta latviška licencija važiuojančio piloto Thomaso Martenso šturmano Marco Huysegemso pavardė.

Daugiau informacijos apie „CBet Rally Rokiškis“ varžybas galima rasti oficialioje ralio svetainėje www.rallyrokiskis.com arba organizatorių puslapyje „Facebook“.

    

 

Related Posts