Naujienos

Ralio sprinto ir Mini ralio etapo „CBet Rally Juodupė“ nepraleido ir Lietuvos ralio elitas

2022 m. liepos 4 d.

Praėjusį savaitgalį Rokiškio rajone, Juodupėje finišavo antrasis Lietuvos automobilių ralio sprinto ir taip pat antrasis Lietuvos automobilių Mini ralio čempionato etapas „CBet Rally Juodupė“. Po atkaklios kovos absoliučiai greičiausio ekipažo titulą iškovojo M.Samsono ir E.Snitko duetas.

 

LARSČ varžybų dalyviams šiemet buvo numatyta dvylika greičio ruožų, kurių bendras ilgis be pervažiavimų siekė kiek daugiau nei 55 kilometrus. Kartu su pervažiavimais ekipažams teko įveikti per 165 kilometrus. LMRČ ekipažams buvo paruošti šeši greičio ruožai, kuriuose jų laukė beveik 22 sportiniai kilometrai, o bendras atstumas viršijo 85 kilometrus.

Šįkart tiek Ralio sprinto čempionato, tiek Mini ralio dalyvių laukė ne tik žvyriniai greičio ruožai. Vienas jų buvo asfaltinis ir vyko pačioje Juodupėje bei tapo tikra švente šio nedidelio miestelio gyventojams, kurie, praktiškai neišeidami iš namų, galėjo stebėti lenktynes miesto gatvėmis.

Šioms varžyboms buvo registruota net 120 ekipažų. Tai praktiškai maksimalus skaičius, kokį galėjo sutalpinti ralio organizatoriai. Paraiškas dalyvauti LARSČ etape pateikė 52 dalyviai, o dar 68 ekipažai nusprendė išbandyti jėgas LMRČ įskaitose.

LARSČ dalyvių gretose žiūrovai galėjo išvysti ir Lietuvos ralio elito atstovus, kurie pasinaudojo puikia proga pasitreniruoti prieš artėjantį savaitgalį įvyksiantį LARČ etapą „Rally Žemaitija“. Dalyvių sąraše puikavosi tokios pilotų pavardės kaip M.Samsonas, D.Butvilas, G.Notkus ar J.Tamašauskas. Tiesa, jie varžėsi svečių kategorijoje ir į metinės įskaitos taškus klasėse nepretendavo.

Geriausią rezultatą „CBet Rally Juodupė“ pasiekti pavyko M.Samsono ir E.Snitko duetui, kurie startavo „Škoda Fabia N5+“ automobiliu. Nuo jų per 12 greičio ruožų 8,5 sek. atsiliko G.Notkus su D.Strižanu, o trečią poziciją iškovojo D.Butvilo ir R.Vaitkevičiaus tandemas.

LARSČ SG-2 klasėje nugalėtojų titulą pelnė Š.Aleknavičius su šturmanu T.Klimašausku. Antrosios vietos taures į viršų kėlė J.Vienažindis ir G.Skeirys. Treti čia – I.Ačas ir B.Lazdauskas.

SG-3 įskaitoje pergalę šventė P.Čaikauskas ir T.Palavinskas. Jie solidžia, kiek daugiau nei pusantros minutės persvara aplenkė N.Kliokį ir E.Laurinavičių. Trečiosios vietos trofėjai įteikti K.Žibučiui ir D.Žibučiui.

SG-4 klasėje startavo trys dalyviai. Geriausiai čia pasirodė U.Terekas ir M.Patėjūnas. J.Mališevičius ir L.Mališevičius iškovojo antrąją vietą, o dar vienam šios klasės ekipažui – K.Balčiūnui su E.Sevriukovu lenktynių pabaigti nepavyko.

OPEN įskaitoje triumfavo ukrainiečių ekipažas – S.Potiiko ir I.Mishyn. Antroje vietoje klasifikuotas latvių M.Švarc ir A.Lukins tandemas. Dar du šios klasės ekipažai taip pat nebaigė varžybų.

OPEN2WD kategorijoje laimėtojais tituluotas J.Aurylos ir D.Dirginčiaus duetas. Jie beveik trylika sekundžių pranoko R.Myniotą su S.Kuizinu bei beveik 50 sek. aplenkė trečią rezultatą pademonstravusius V.Orantą su A.Beniausku.

LMRČ klasėje SGC-1 pergalę iškovojo V.Karalius ir A.Karaliūtė. Jie beveik pusantros minutės pranoko R.Alubickį su M.Malčiausku bei kiek mažiau nei dviem minutėms už savęs paliko D.Mankevičių su M.Mankevičiumi.

SGC-2 klasėje aukščiausią tempą pademonstravo L.Gordonas, kuriam stenogramą skaitė R.Sakalauskaitė. M.Ralys ir V.Kavaliauskas užėmė antrąją vietą, o trečioje pozicijoje pasirodymą baigė P.Butmanas ir E.Gelūnas.

SGC-3 kategorijoje kova buvo išties arši ir čia su vos 3,3 sek. pranašumu nugalėtojais tapo T.Kažemėkaitis ir S.Šuopys. Jie pranoko Rugių šeimyninį duetą. Trečioje vietoje įsitvirtino A.Sinkevičius ir P.Skarbalius.

SGC-4 klasėje taip pat persvara tarp nugalėtojų ir persekiotojų ekipažo buvo vos 4,3 sek. Nugalėtojais čia tapo R.Petraška su T.Zdanavičiumi. V.Venclovas ir D.Saulevičius įsitvirtino antroje vietoje, o treti finišavo E.Briedys su T.Namajuška.

Veteranų klasėje nugalėtojais tituluoti T.Teras su M.Giedraičių. Už jų išsirikiavo atitinkamai A.Akučka su V.Janulevičiumi bei D.Venckus su J.Pangoniu.

OC klasėje lyderystę iki finišo išlaikė L.Šimkus su G.Kinderiu. Antroje vietoje įsitvirtino V.Karašauskas su I.Surdokiene. J.Kvaraciejus su J.Keršiu pasirodymą baigė trečioje vietoje.

Retro įskaitoje pergalė šventė Š.Glikas ir T.Bakys, L.Latvėnas su G.Latvėnaite užsitikrino antrąją vietą, o E.Sėlis su S.Rapkevič „CBet Rally Juodupė“ varžybas baigė trečioje pozicijoje.

Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos visų dalyvių, žiūrovų ir Juodupės svečių laukė nuotaikingas grupės „Sirenos“ koncertas. Į Rokiškio regioną ralis sugrįš jau visai netrukus, mat šiose apylinkėse rugpjūčio 12-14 dienomis įvyks Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „CBet Rally Rokiškis“.

Daugiau informacijos apie šias varžybas galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje.

Related Posts