Naujienos

Dominykas Butvilas „CBet Rally Rokiškis“ varžybas pradėjo laimėdamas pirmąją dieną

2022 m. rugpjūčio 13 d.

Šeštadienį Rokiškyje ir jo apylinkėse prasidėjo ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „CBet Rally Rokiškis“. Po keturių pirmosios dienos greičio ruožų į priekį prasibrovė Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas.

Pirmąją ralio dieną beveik septynių dešimčių šio ralio dalyvių laukė keturi greičio ruožai, kurių bendras ilgis – apie 50 kilometrų. Pirmasis greičio ruožas geriausiai klostėsi Dominykui Butvilui, kuris už savęs paliko visus pagrindinius savo varžovus – Vladą Jurkevičių, Teemu Asunmaa ir Giedrių Notkų.

Jau kitame greičio ruože pats Giedrius Notkus palengvino užduotį Dominykui Butvilui. Panevėžietis kliudė akmenį ir prakirto padangą. Dėl šio incidento Giedrius Notkus prarado beveik 25 minutes. Nors jis lenktynes ir tęsia, tačiau jokių šansų kovoti dėl vietos absoliučios įskaitos trejetuke nebeturi. Trečiame greičio ruože greičiausias buvo sportinio pykčio kupinas Giedrius Notkus, tačiau ketvirtame iniciatyvą į savo rankas vėl perėmė Dominykas Butvilas, laimėjęs greičio ruožą.

Po Giedriaus Notkaus nesėkmės kova Dominykui Butvilui už nugaros užsimezgė tarp Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažo bei Teemu Asunmaa ir Ville Mannisenmäki dueto iš Suomijos. Po pirmosios dienos Dominykas Butvilas Vladą Jurkevičių lenkia 18,3 sek., o Teemu Asunmaa nuo lyderio atsilieka jau 30,4 sek.

„Manau, kad šiandien mūsų tempas jau nuo pat pradžių buvo pakankamai neblogas. Ypač paspaudėme antrame greičio ruože. Aišku, reikia tą greitį suvaldyti, kad nepridarytume klaidų. Viena kita maža klaidelė dar išlenda. Rytoj reikės laikytis savo ritmo, nes ralyje mes labiausiai lenktyniaujame su laiku ir su savimi, tik finiše pamatome, koks tas mūsų rezultatas. Todėl svarbu išlaikyti savo tempą, ritmą iki finišo. Tikrai negalime atsipalaiduoti. Už mūsų greitų varžovų yra ne vienas ir mūsų persvara dar nėra tokia didelė. Tiek mes, tiek varžovai ruošiasi rytojaus kovai“, – sakė pirmosios ralio dienos laimėtojas Dominykas Butvilas.

Pirmą lenktynių dieną iš kovos pasitraukė trys ekipažai, tačiau keletas iš jų sekmadienį varžybas ketina tęsti pagal „Rally2“ arba kitaip vadinamą „SuperRally“ taisyklę.

Sekmadienį „CBet Rally Rokiškis“ dalyvių laukia dvigubai daugiau kilometrų nei šiandien. Jiems teks įveikti maždaug 100 km distanciją, suskirstytą į dar 14 greičio ruožų. Varžybų nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimai įvyks sekmadienį 21 val. Rokiškio dvare. Po iškilmingos ceremonijos susirinkusios publikos lauks „Sisters on Wire“ koncertas.

Daugiau informacijos apie „CBet Rally Rokiškis“ varžybas galima rasti ralio „Facebook“ puslapyje arba internete adresu www.rallyrokiskis.com.

Related Posts