Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose startuos kylanti Lenkijos ralio žvaigždė

2020 m. liepos 16 d.

Liko vos dvi savaitės iki „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybų, kurios įvyks liepos 31-ą – rugpjūčio 1-ą dienomis. Tai bus antrasis Lietuvos ralio čempionato etapas bei pirmasis Latvijos ralio čempionato bei „Baltic Rally Trophy“ čempionato etapas.

 

Kasdien dalyvių sąrašas vis pildosi naujais ekipažais. Jame galima rasti ne tik greičiausius Lietuvos ralio lenktynininkus, Latvijos ralio čempionus, bet ir vis gausėjantį būrį užsienio atstovų.

Nors per pasaulį nusiritusi COVID-19 banga kiek komplikavo kai kurių valstybių ekipažų planus pasirodyti Lietuvoje, tačiau vis didesnį susidomėjimą rodo tų šalių atstovai, kurias pandemija palietė švelniau.

Viena iš naujausių registracijų „Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių sąraše priklauso lenkų ekipažui – Hubertui Laskowskiui ir Michalui Kusnierzui. Įdomu tai, kad ekipažo pilotui Hubertui Laskowskiui – vos 14 metų. 

2006-aisiais metais gimęs vaikinas savo karjerą pradėjo kartingo sporte. Jis lenktyniavo Lenkijoje, Čekijoje ir Italijoje. 2018-aisiais jaunuolis sėdo į „Peugeot 208 R2“ ralio automobilį ir pradėjo lenktyniauti Čekijos ralio sprintuose bei iškart laimėjo pirmąją vietą 2WD automobilių įskaitoje, vėliau – ir absoliučioje rikiuotėje. 

Praėjusių metų sezone Hubertas Laskowskis pradėjo lenktyniauti Latvijoje ant jam iki tol nebandytos žvyro dangos. Čia jis varžėsi miniralio serijoje ir laimėjo jaunių įskaitą. Šiemet sportininkas ir toliau ieškojo galimybių tobulinti savo sugebėjimus, tačiau sezono planus sugriovė dėl šalčio ir sniego trūkumo atšaukti žieminiai etapai Latvijoje. Tuomet jaunasis lenkas sezonui ėmė ruoštis Lenkijos Beščiadų kalnuose, o jo treniruočių ciklą prižiūrėjo legendinis Lenkijos ralio lenktynininkas Kajetanas Kajetanovičius. 

Po šio ciklo Hubertas Laskowskis ketino startuoti „Rally Liepaja“ varžybose, tačiau jos buvo nukeltos dėl karantino, todėl pirmuoju startu po šio komplikuoto periodo jam taps „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos.

„Mes ieškome vietų, kur mūsų komandos jaunasis lenktynininkas galėtų tobulinti savo įgūdžius. Norime važiuoti kiek įmanoma ilgesnes distancijas, sukti kuo daugiau kilometrų sportiniu režimu. Hubertui talkina labai patyręs šturmanas Michalas Kusnierzas, kuris kartu su juo startuos jūsų ralyje. 

Mes norime, kad Hubertas įveiktų ralį be klaidų ir problemų bei įgautų patirties. Žinoma, taip pat svarbi dalis yra stenogramos tobulinimas, kuris vyksta kiekvienose varžybose. Gera stenograma yra itin svarbu jaunam lenktynininkui. Aišku, patys svarbiausi yra įveikti sportiniai kilometrai“, – kalbėjo komandos atstovas Adrianas Wronkowskis.

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose Hubertas Laskowskis vairuos jam gerai pažįstamą „Peugeot 208 R2“, kurį aptarnaus „Car Speed Racing“ komanda iš Cešyno miesto Lenkijoje.

Šių metų sezone jaunosios Lenkijos ralio žvaigždės komanda planuoja lenktyniauti visame Latvijos ir Lietuvos ralio čempionatų sezone. Tačiau kai kurių etapų datos yra labai arti viena kitos, tad komandai gali tekti rinktis, į kurią šalį vykti varžytis. Anot ekipos atstovo, viskas priklausys ir nuo komandos biudžeto. Adrianas Wronkowskis neslepia, kad komanda žvalgosi ir daugiau naujų partnerių, kurie galėtų prisidėti prie šio jauno ralio talento ugdymo.