Rokiškio miesto lankytinos vietos
Rokiškio dvaras – viena labiausiai Lietuvos ir užsienio turistų lankomų vietų, nes čia yra įsikūręs ir krašto muziejus. Rokiškio dvaro rūmai pabaigti statyti 1801 metais. Spėjama, kad rūmų architektas buvo Laurynas Stuoka- Gucevičius, tačiau jokių įrodymų pagristi šiam faktui kol kas nerasta. XVIII a. pab. – XX a. pr. Rokiškio dvaro sodyba yra vienas iš vertingiausių klasicizmo- istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių Lietuvoje. Atvykusieji apžiūrėti dvaro jame užtrunka ne vieną valandą, o išvyksta nustebinti, sužavėti to, ką čia išvydo ir sužinojo. Ypač, jei kelionėje po dvarą ir didžiulį jo kompleksą lydi profesionalus gidas, sugebantis savo įdomiais pasakojimais ekskursantus lydėti laike ir erdvėje.
Tyzenhauzų al. 5, LT-42115 Rokiškis. Tel. 8 458 31512
Gačionių dvaras – dvaras statytas XIX a. 2001 m. dvarą grąžinus baronui Antanui Rozenui, dvaro rūmai buvo restauruoti. Dvaras visuomet garsėjo gera virtuve. Taip pat yra ir šiandien. Patiekalus ruošia savininkai, todėl meniu čia rasite lenkų, prancūzų, italų ir lietuvių virtuvės patiekalus. Vienintelis Lietuvoje visiškai atkurtas dvaras – baltumu tviskantys dvaro rūmai, nuo XIX a. beveik nepakitusio vaizdo, kerinčio grožio gamtos apsuptyje ir harmonijoje su gamta auginantis bei gaminantis ūkis. Gražiausios Ilzenbergo dvarvietės erdvės skirtos svečių poilsiui ir ilgiems pasivaikščiojimams daugiau nei trijų kilometrų ilgio takais išpuoselėtame 15 hektarų angliško tipo parke. Į legendomis apipintą Meilės salą Ilgio ežere kviečia Dvaras – viena gražiausių ir stilingiausių naujojo klasicizmo stiliaus medinių dvarviečių šalyje – kviečia paviešėti visą parą. Tai ne triukšmingas vakarėlis, bet paprasta, šilta ir intelektuali viešnagė barono Piotro Rozeno šeimos dvare. Išlikęs ir parkas su 200 metų senumo liepų alėja.
Jūžintų sen. Tel. +48 602 273632
Ilzenbergo dvaras – vienintelis Lietuvoje visiškai atkurtas dvaras – baltumu tviskantys dvaro rūmai, nuo XIX a. beveik nepakitusio vaizdo, kerinčio grožio gamtos apsuptyje ir harmonijoje su gamta auginantis bei gaminantis ūkis. Gražiausios Ilzenbergo dvarvietės erdvės skirtos svečių poilsiui ir ilgiems pasivaikščiojimams daugiau nei trijų kilometrų ilgio takais išpuoselėtame 15 hektarų angliško tipo parke. Į legendomis apipintą Meilės salą Ilgio ežere kviečia Dvaras – viena gražiausių ir stilingiausių naujojo klasicizmo stiliaus medinių dvarviečių šalyje – kviečia paviešėti visą parą. Tai ne triukšmingas vakarėlis, bet paprasta, šilta ir intelektuali viešnagė barono Piotro Rozeno šeimos dvare. Išlikęs ir parkas su 200 metų senumo liepų alėja. Jūžintų sen. Tel. 8 686 29 438. užsukti grakščios formos tiltas. Dvaro ūkis– vienintelis toks Baltijos šalyse – veikia pagal išskirtinai natūralios žemdirbystės principus, aukščiausius ekologijos standartus. Maloniai kviečiame pasisvečiuoti ilgiau, bei iš anksto užsisakius, papietauti. Visi patiekalai ruošiami tik iš ūkyje išaugintų produktų.
Ilzenbergo k. 4, Juodupės sen., Rokiškio r. Tel. +370 688 48551
Salų dvaras – nedaug Lietuvoje tokių ypatingų vietų kaip Salos. Dvaras minimas nuo XVI a. Dvaro rūmai buvo įkurti gražiame parke, kurio likučiais galime grožėtis ir šiandien. Manoma, kad tai vienas iš seniausių parkų Lietuvoje, dar iš tų laikų, kai Salų dvarą valdė Radvilos. Grafų
Tyzenhauzų rankose Salos tapo visos apylinkės kultūrinio gyvenimo centru. Čia būdavo rengiamos geriausios puotos visoje Kauno gubernijoje. Dabar dvare vyksta įvairūs kultūros renginiai. Ežero saloje pastatytas Salų dvaras yra ideali vieta išvažiuojamiesiems mokslo, kultūros renginiams, asmeninėms šventėms pažymėti.
Salų dvare nuo 2021 m. balandžio mėnesio veikia kūrybos ir laisvalaikio rezidencija. Ten rasite Rokiškio tautodailininkų darbų, pasivaikščiosite po naujam gyvenimui prikeltą dvarą, sukuriant jaukią atmosferą. Mažieji galės jodinėti žirgais, poniais, maudytis putose. Taip pat yra galimybė po apylinkes pakeliauti atviru mikroautobusu.
Kaštonų g. 13, Salų k., Kamajų sen., Rokiškio r. Tel. +370 689 51279
Tautodailės ir Liaudies Buities muziejus – senoje sodyboje sukaupta kelis tūkstančius eksponatų turinti antikvarinių daiktų kolekcija. Joje – nuo kraičio skrynių, tautodailės kombinatų produkcijos, metalinių reljefų su Lietuvos valdovais, verpsčių, dėželių, raginių gaminių iki baldų, transporto priemonių ir darbo padargų. Didelė kolekcijos dalis – liaudies meistrų, dirbusių sovietmečiu veikusiuose dailės kombinatuose, rankomis sukurta produkcija.
Kriaunų g. 2, Laibgalių k., Jūžintų sen. Tel. +370 698 22828
Kunigo švietėjo Jono Katelės muziejus ir amatų centras Panemunėlyje – 1883 m. statytoje klebonijoje atidarytas kun. J. Katelės memorialinis muziejus. Paroda, skirta pirmajam lietuviškam vaidinimui, eksponuojama kryžių kolekcija. Šalia įsikūrusiame amatų centre organizuojamos medžio drožybos, audimo, akmenskaldystės, bitininkystės ir kitokios edukacijos. Čia galima išvysti valstybių, per kurias driekiasi Struvės geodezinis lankas, tautinius drabužius, daugiau sužinoti apie geodezinio lanko paskirtį, atsiradimo istoriją ir šalia Panemunėlio esantį Gireišių punktą.
Rokiškio krašto muziejaus teminės edukacinės programos – muziejininkų parengtuose edukaciniuose užsiėmimuose galite sužinoti apie Rokiškio krašto ir jo dvarų praeitį. Etnokultūrinėse, senųjų amatų, kalendorinių švenčių edukacinėse programose susipažinsite su prosenelių vaikyste, linų auginimo ir apdorojimo papročiais, su senoviniais pieno produktų gaminimo būdais, išmoksite senoviniu būdu lieti žvakes, galėsite išsidrožti šaukštą, nusikalti po suvenyrinę monetą, mokysitės marginti kiaušinius vašku ir dar daug kitų dalykų. Iš viso muziejus lankytojams siūlo daugiau apie 40 edukacinių programų, pritaikytų įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems. Rokiškyje gaminamo sūrio paskanauti ir susipažinti su jo gaminimo tradicijomis kviečia Rokiškio dvaro „Sūrio kelias“. Tai viena populiariausių ir ilgiausiai vykdomų edukacinių programų Rokiškyje.
Edukacinės programos užsakomos iš anksto tel.: 8-458 31 512, 8-615 44 586
Vyno degustacija „Vyno kelias“ vyndario R. Nagelės sodyboje – vyndario šeimoje yra senos naminio vyno darymo tradicijos ir net devyni sodyboje gaminami lietuviški naminiai vynai turi Lietuvos tautinio paveldo sertifikatus. Apsilankiusieji sodyboje galės apžiūrėti šiauriausią Lietuvoje vynuogyną, paragauti įvairių vaisių bei uogų vyno bei susipažinti su vyno gamybos subtilybėmis. Taip pat žvilgtelės į sodybos pasididžiavimą – vyno rūsį, su jame sukaupta vyno kolekcija.
Taručių k., Rokiškio r. Tel. 8 686 11 912
Tautinio paveldo produktų degustacija Juodupėje – miestelyje šalia kepyklos yra „Šakočių ir baravykų namai”, kuriuose pagal senovines technologijas kepami šakočiai ir grybukai, vyksta edukacinės programos. Čia įrengta speciali šakočių ir baravykų kepimo įranga, o lankytojai gali patys gaminti šiuos skanėstus, išmėginti savo konditerinius gabumus. Ši programa sudomina ir pritraukia ne tik suaugusius, bet ir jaunimą.
Tel. 8 656 80 373
Edukacinė-pažintinė programa „Su plaustu po Sartų ežerą“ – plaukdami išgirsite pasakojimus apie Sartų regioninį parką, apie bobriškio sentikius, jų maldos namus. Galėsite grožėtis piliakalniais, salomis. Kriaunų poilsiavietėje lauks Kriaunų kaimo kapela, šio krašto dainos, šokiai ir supažindinimas su kultūriniu paveldu.
Sūrio ir alaus degustacija sename rūsyje – Rokiškio sūrinės sūrių „Grand“ kolekcija degustuojama su įvairiomis Aukštaitijos bravorų alaus rūšimis. Autentiškame senamiesčio rūsyje galima pasivaišinti cepelinais.
Tel. 8 610 00 610
Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia – gražiausias neogotikos ansamblis Lietuvoje. Rokiškio Šv. Mato bažnyčia yra didžiausia miesto puošmena ir traukos centras, kurį kadaise pastatė ir paliko ateities kartoms Rokiškyje gyvenusios grafų Tyzenhauzų giminės atstovai. Bažnyčioje iki smulkmenų apgalvota kiekviena interjero detalė, kiekvienas daiktas jai nupirktas kruopščiai atrinkus geriausią iš geriausių. Rokiškio bažnyčios ansamblis XIX a. Lietuvoje buvo bene originaliausias, meniškiausias statinys. Po presbiterija įrengta kripta, kurioje ilsisi bažnyčios fundatoriaus grafo Reinoldo Tyzenhauzo palaikai.
Salų Šv. Kryžiaus bažnyčia – ją projektavo austrų architektas Georgas Verneris, pastatęs puošniąją Rokiškio bažnyčią. Ji yra pseudogotikinė, suręsta iš tašytų eglinių rąstų ir apkalta lentomis. Labai įdomus ir gražus bažnyčios interjeras: mediniai gotiško stiliaus skliautai, trys mediniai altoriai. Medinės neogotikos perlu, grynuoliu vadinama Salų Šv. Kryžiaus bažnyčia – didelė vertybė menotyrininkams, istorikams, architektams.
Jūžintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia – sudėtingos kompozicijos molinių plytų mūro pastatas. Vyrauja vėlyvojo baroko stilius , matyti renesanso bei bazilikinių elementų. Tai – vieninteliai maldos namai Baltijos šalyse, kuriuose veikė ir vienuolynas. Į Jūžintus traukia turistai, norintys pamatyti asketiškas mažytes celes. Yra versija, kad šiame vienuolyne gyveno prasikaltę vienuoliai, mat sąlygos čia buvusios atšiauriausios.
Tel. +370 616 25159
Rokiškio krašto muziejus – nuo 1952 metų buvusiuose Rokiškio dvaro rūmuose įsikūręs muziejus, kuriame sukaupta per 80 tūkst. eksponatų. Muziejaus lankytojams pateiktos Rokiškio krašto istorijos, dvarų kultūros ir buities ekspozicijos, įrengtos daugelyje muziejaus salių. Išskirtinę vietą užima unikali Liongino Šepkos (1907-1985 m.) drožinių ekspozicija. Rokiškio krašto muziejuje Jūsų laukia vienintelė Lietuvoje prakartėlių (Betliejų) ekspozicija. Joje apie yra 100 prakartėlių, kurias sukūrė garsūs Lietuvos medžio meistrai. Čia rengiamos dailės parodos, plenerai, klasikinės muzikos koncertai, literatūros vakarai. Muziejininkai turi parengę apie 40 edukacinių programų įvairaus amžiaus grupėms.
Tel. 8 458 31512
Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose – Obelių istorijos muziejus, kaip Rokiškio krašto muziejaus struktūrinis padalinys, buvo įkurtas 1998 01 30 Rokiškio rajono tarybos sprendimu. Pirmosios ekspozicijos atidarytos 1998 m. gruodžio 10 d.
Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose – patriotinio ugdymo kultūros įstaiga. Muziejuje sukaupta per 9000 eksponatų. Jie suskirstyti atskiromis temomis: Obelių krašto, Lietuvos valstybės istorijos, lietuvių liaudies meno, Lietuvos kariuomenės, partizanų kovų šiaurės rytų Lietuvoje, numizmatikos. Muziejaus eksponatus, liudijančius Lietuvos žmonių kovas už laisvę surinko iš Obelių krašto kilęs mokytojas, buvęs partizanas Andrius Dručkus. Jis buvo ir šio muziejaus įkūrimo iniciatorius. Lietuvai ir jaunosios kartos švietimui jis padovanojo didžiausią savo turtą – per ilgus okupacijos metus surinktą ir nuo akylų sovietinio saugumo akių išsaugotą asmeninę kolekciją. Vytauto g. 18, LT-42222, Obeliai, Rokiškio r.. Tel. +370 458 79603; +370 688 70348
UNESCO pasaulio paveldo objektas – Struvės geodezinio lanko punktas – tranguliacijos grandinė buvo sudaryta 1816-1852 m., bandant ištirti ir nustatyti Žemės dydį ir formą. Tai vienas iš trijų geodezinių punktų Lietuvos teritorijoje, kurie buvo įtraukti į UNESCO pasaulio
paveldo sąrašą, kaip F.G.V. Struvės geodezinio lanko dalis. Šis punktas ir šiuo metu atlieka vieno svarbiausių II klasės šalies ir rajono geodezinių punktų, įtrauktų į Lietuvos 1994 m. koordinačių sistemą.
Kriaunų muziejus – Sartų g. 12, Kriaunų km., Rokiškio r. Muziejuje yra istorijos ir etnografijos ekspozicijos. Ypač įdomūs ir vertingi kaimo išradėjų gaminiai: mašinos linų sėmenims malti ir sėmenų aliejui spausti, kojomis minamos kalvio dumplės, kopūstų pjaustymo ir obuolių sulčių spaudimo mašina ir dar daug kitų. Muziejuje įrengtas XX a. pradžios kaimo trobos interjeras. Yra parengtos edukacinės programos „Rankinės istorija“ ir „Bitutė pilkoji”.
Tel. 8 617 95200
J. ir A. Tunaičių etnografinė sodyba – muziejus – įkurtas senoviniuose Tunaičių sodybos pastatuose. Čia sukaupti unikalūs XIX-XX a. vidutinio ūkininko buities, žemės dirbimo, staliaus, verpimo, audimo ir kiti eksponatai. Šetekšnių k. ,Panemunėlio sen. Tel. 8 458 75564
Justino Vienožinskio memorialinis muziejus Dačiūnuose – lietuvių tapybos klasiko J. Vienožinskio vaikystė ir jaunystė prabėgo Dačiūnuose, greta Obelių (kaimas dab. Rokiškio rajono savivaldybėje), kur vėliau buvo nutapyta didžioji dailininko kūrybinio palikimo dalis: tėviškės ir jos apylinkių peizažai, tėvų ir artimųjų portretai. Gimtojoje sodyboje duris atvėrė dailininkui skirta memorialinė ekspozicija, kurioje eksponuojami tapytojo kūriniai, tapybos reikmenys, baldai, šeimos relikvijos, fotografijos. J. Vienožinskio artimųjų rūpesčiu Dačiūnuose išsaugota autentiška XIX a. statyto namo architektūra, sodybos aplinka.
Tel. 845878893
Tapytų langinių galerija po atviru dangumi – Pasivaikščiokite Rokiškio Respublikos (langinių) gatve, atmindami, kad šis namo dekoro elementas – langinės Rokiškyje tarpukariu buvo itin populiarus. Menininkų plenerų metu, kurie vyksta daugiau kaip 10 metų, tapytos langinės tapo reiškiniu – galerija po atviru dangumi.
Liongino Šepkos parkas – Rokiškį garsina didžiausias Europoje tematinis medžio skulptūrų parkas, skirtas garsiausio XX a. dievadirbio Liongino Šepkos (1907-1985) atminimui. Garsiausi Lietuvos medžio skulptoriai sukūrė per 100 skulptūrų. Jie improvizavo L. Šepkos kūrybos ir gyvenimo temomis, stengdamiesi kuo geriau atskleisti ir savo kūrybinę individualybę. Čia rasime ir funkcionalių skulptūrų, kurias pamėgo tiek vietos gyventojus, tiek turistai.
Rokiškio Kalvarijos – manoma, jog Rokiškio Kalvarija buvo kuriama XIX a. antroje pusėje, kai sudegė medinė Rokiškio bažnyčia. Jų statybos iniciatorius – grafas Reinholdas Tyzenhauzas. Rokiškio Kalvarijoms priskiriami septyni statiniai: trys koplytėlės senosiose miesto kapinėse, viena stacija yra Sodų gatvėje, trys – už miesto, Velniakalnyje.
„Lėlių namai“ – šis muziejus yra įsikūręs Bajorų kaimo kultūros namuose. Kolekcija pradėta eksponuoti nuo 1999 metų sausio mėn. Dabar muziejuje yra eksponuojama per 1000 lėlių. „Lėlių namuose“ vyksta lėlių teatro „ČIZ“ spektakliai, šventės, edukacinės Programos, lėlių gamyba, kūrybinės stovyklos. Bajorų k., Rokiškio k. sen.
Tarptautinis vargonininkų muzikos festivalis – skirtas čekų muzikui , pedagogui, vargonininkui Rudolfui Lymanui (1855-1904) atminti. 2000 m. Panevėžio kolegijos Rokiškio filialo iniciatyva surengtas pirmasis tarptautinis vargoninikų muzikos festivalis. Jis prasideda Rokiškio miesto Gimtadienio šventės metu, rugsėjo pabaigoje ir tęsiasi apie mėnesį.
Sartų apžvalgos bokštas – įspūdingas, bene 35 metrų aukščio bokštas, į kurio viršų veda aukščio baimę patikrinantys sraigtiniai laiptai. Įlipimas į Sartų bokštą ekstremaliausias, lyginant su kitais bokštais Lietuvoje: siauri sukti laiptai neužstoja akims vaizdo jokiomis tvorelėmis ar grotomis, todėl čia savo kailiu jauti kiekvieną metrą į viršų. Šalia – Sartų ežeras su keliomis įlankomis ir salomis. Vaizdai – verti milijono.
Pažintis Dusetų girios takas – Kamajų girininkijos Dusetų girios miške, Sartų regioninio parko teritorijoje. Tako ilgis – 3,4 km. Jame yra 14 stotelių su informaciniais stendais. Per čia plytinčią pelkę pastatytas lieptas. Pelkės apžvalgai įrengtas apžvalgos bokštelis. Su gidu kelionė šiuo taku trunka 1,5-2 val. XY:612144, 6185520 (LKŠ);55.7911, 25.7882 (WGS).
Bradesių ąžuolas – valstybės saugomas gamtos paminklas. Apglėbti Stelmužės broliu vadinamo Bradesių ąžuolo kamieną reikia šešių suaugusių žmonių. Pasakojama, kad senovėje slėnyje tarp Bradesių piliakalnio ir Sartų ežero augusi šventagirė – didelis ąžuolynas, vadinamas Tiltalemiškiu. Žmonės prisimena, kad kadaise čia buvęs tiltas. Jis jungęs Vėlių kalną – Velikuškių piliakalnį su Bradesių piliakalniu. Dabar ąžuolyną mena likęs vienas medis – Bradesių ąžuolas, o pastarojo šventumą – baltų tikėjimo atstovų pastatytas aukuras. Šioje vietoje dažnai renkasi baltų tikėjimo žmonės švęsti švenčių, atlikti apeigų.
Vaidlėnų (Miliūnų) tvenkinio poilsiavietė – Rokiškio girininkija. Poilsiavietė užima 8,5 ha ploto. Yra mašinų statymo aikštelė, penkios gerai įrengtos laužavietės su poilsiautojų patogumui pastatytais lauko baldais, persirengimo kabinomis. Žvejams nutiesti lieptai, yra tiltelis, jungiantis tvenkinio priešingus krantus, takas su kliūtimis dviratininkams ir pėstiesiems. XY: 597766, 6212445 (LKS); 56.0361, 25.5688 (WGS).
Ožakmenis – Rokiškio miškų urėdijos, Vyžuonų girininkijos, Ignotiškio miško 70 kvartale. Jo matmenys 5,1x3x3,3 m. 1964 m. buvo paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. 2000m. paskelbtas gamtos paminklu. Legendos pasakoja, kad taurai ir briedžiai į jo šonus savo ragus smailinę , lokiai, vilkai ir lūšys nagus aštrinę.
Sartų ežero apžvalgos bokštas – Visas Sartų ežero grožis bei prieš tūkstančius metų ledynų suformuotas Sartų regioninio parko kraštovaizdžio reljefas atsiveria iš Sartų ežero apžvalgos bokšto, stovičio Baršėnų kaime, Rokiškio rajone, Sartų regioninio parko teritorijoje. 2006 m. jis pastatytas privačiomis lėšomis. Bokšto aukštis – 33 metrai.
Sartai – ketvirtas pagal dydį ežeras Lietuvoje. Didžiausias ežero plotis – 950 metrų, vidutinis – 500 metrų. Kranto linija vingiuoja beveik 80 kilometrų. Ežere yra 7 salos. Didžiausia sala yra 6,5 hektaro ploto.
Tervydžių dendrologinis parkas – Ar žinote, kad Tervydžiuose gyveno gamtininko, augalų žinovo Tado Ivanausko geras draugas Kazys Jakubonis, kuris sekdamas gamtininko pavyzdžiu Tervydžiuose pasodino dendrologinį parką, kuris paskelbtas valstybės saugomu botaniniu gamtos paveldo objektu. Čia auga rečiausi medžiai, krūmai, vaismedžiai ir vaiskrūmiai. Čia galima pasinaudoti unikalia galimybe – atsipalaiduoti bičių lovoje, po kuria įrengti 3 aviliai. Svetingai priima ir apie visa tai pasakoja šio parko dvasia – Linas Jakubonis. Tervydžių 5, Jūžintų sen. Rokiškio r. Tel. +370 681 37502
Nijolės Čirūnienės kiaušinių dėkliukų kolekcija – Čia tarp kiaušinių dėkliukų rasite ir airių Patriką, ir Kipro vėžliuką, ir Rusijos caraitę… ir t.t. Įdomios firmų leidžiamos kolekcinės linijos, kurių kolekcijoje net trys. Miela Rimo Malinausko medinukų kolekcija. Visi yra įdomūs, gražūs, bet įsimintiniausi yra tie, kurie turi savo istoriją. Beje, kolekcijoje jau daugiau kaip 1000 dėkliukų iš įvairių šalių ir žemynų, na gal tik iš Afrikos nėra. 2003 m. Rokiškyje pasiektas masiškiausias kiaušinių iš taurelių valgymas, kuriam taureles iš kolekcijos paskolino Nijolė. Topolių g. 4, Bajorų k., Tel. +370 678 09732
Zanapolio ūkis – Kažkada čia buvo Zanapolio dvaras. Dabar ši vieta atgijo iš naujo. Visai šalia ežero įsikūręs ūkis, kuriame auginami hailendų galvijai bei elniai. Atvykę į ūkį sužinosite, kaip auginami hailendų galvijai, ką jie mėgsta. Patys drąsiausi galės galvijus palepinti duonos riekele. Romantikams siūloma unikali pramoga – ne tik pasigrožėti ūkyje auginamais elniais, bet ir pasiklausyti jų baubimo. Grumbinų k., Jūžintų sen., Rokiškio r. Tel. +3706 863 9618
Velykalnio poilsiavietė – Poilsiavietėje Velniakalnyje, Rokiškio mieste, šalia jau esančių puikių tinklinio aikštelių, įrengti šiuolaikiški, tarptautinius standartus atitinkantys lauko teniso kortai, paplūdimio tinklinio aikštynas ir automobilių stovėjimo aikštelė. Velykalnio kortai pirmieji Lietuvoje, padengti originalia akriline danga, tinkama žaisti ir teniso profesionalams, ir mėgėjams. Ateityje Rokiškyje planuojamos rengti ne tik tarptautinės paplūdimio tinklinio, bet ir lauko teniso varžybos.
Čia įrengti pėsčiųjų takai, pastatyti pusapvalių rąstų suolai, įrengtos medinės pavėsinės, lauko treniruokliai, galima išsimaudyti tvenkinyje (viena maudykla gilesnė, kita – didesnė ir tinkanti maudytis su mažais vaikais). Sporto g. 13, Rokiškis
Bradesių stovyklavietė – Bradesių stovyklavietėje yra medinės pavėsinės, lauko akmenų laužavietės, persirengimo kabinos.
Asfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, pėsčiųjų takai, pontoninis lieptas, paplūdimio tinklinio ir futbolo aikštelės.
Mokama 10 vietų kemperių aikštelė, kurioje galima kemperį prijungti prie vandentiekio ir nuotekų valymo įrenginio, prisijungti prie elektros tinklo; mokama vieta palapinei. Yra dušai, tualetai. Zalvės g. 5a, Bradesių k., Kriaunų sen., Rokiškio r., Tel. +370 619 58591
Marimonto serpantinas ir vandens malūno liekanos – Tai vieta, kur tuo pačiu metu galite būtų dviejuose rajonuose. Užlipkite ant tiltelio ir štai, viena koja jūs – Rokiškio rajone, o kita – Zarasų rajone. Marimontas, išvertus iš lotynų kalbos (Mori Mont) – reiškia mirusiųjų kalną. Sakoma, kad pavadinimas kilęs nuo kelio, vingiavusio stačiu kalnu. Kalno viršūnėje trykšta niekada neužšąlantis šaltinis, kurio vanduo sruvena žemyn, todėl kelias visada būdavo pažliugęs, šlapias ir purvinas. Sakoma, kad žiemą ne vienas kritęs ir paaukojęs gyvybę.
Marimonto palivarkas pastatytas XIX a. antroje pusėje ir priklausė Antazavės dvarui. Šioje vietoje, virš Zalvės upelio, buvo įrengta užtvanka bei pastatytas malūnas su pikliumi bei lentpjūvė. Čia taip pat buvo karšiamos vilnos, verpiami siūlai, veliami milai. Malūnas, lentpjūvė, karšykla veikė net ir pokario metais, tačiau 1946 ar 1947 metais, kilus gaisrui, viskas sudegė ir iki mūsų dienų išliko tik akmeninio mūro likučiai bei akmenimis grįsto senkelio (bruko) atkarpa.
Istorijos ir meno parkas – Parke eksponuojama istorijos ir meno paminklai, kurie primena mums Lietuvos kunigaikščių, raštijos, pirmųjų žmonių gyvenimo, pagonybės laikus. Sodyboje puikiai atvaizduotas viduramžių karališkasis sodas: takų kompozicija, įvairūs dekoratyviniai medeliai bei daugybė gėlių, fontanas su vandens nešėjos skulptūrėle, atspindi viduramžių kraštovaizdžio architektūrą. Sodyboje- parke vyksta kūrėjų šventės, įvairūs minėjimai. Parkas kasmet pritraukia šimtus mokslo, kultūros žmonių ir ekskursantų iš kitų šalių. Dariaus ir S. Girėno g. 46, Rokiškis, tel. nr. +370 458 51215
Kitos pramogos Rokiškyje
„AquaJump Rokiškis“ – vandens pramogų parke pradeda veikti 250 m. ilgio vandenlenčių trasa. Dviejų lynų traukos sistema leis pasiekti maksimalų 35 km/val. greitį. Trasą galės išbandyti visi norintys, ne jaunesni nei 7 metų amžiaus, lankytojai. Trasa tinkama ne tik pradedantiesiems, bet ir patyrusiems šio sporto entuziastams. Trasoje bus įrengtos keturių skirtingų rūšių kliūtys ir tramplynai. Visiems lankytojams bus išduodamos apsaugos priemonės – šalmas ir liemenė. Čiuožti trasa bus galima su savo nuosava lenta, o jos neturintys galės pasinaudoti vandens pramogų parko įranga. Jei manote, kad vandenlente čiuožti Jums per sunku, galėsite išbandyti pripučiamą vandens ratą. Vandenlenčių trasa veiks viso vasaros sezono metu, nuo pirmadienio iki sekmadienio. Ežero g. 1A, Rokiškis, Tel. Nr. +370 686 08950
Pasivažinėjimas mini bagiais – Vasarą pramoginiu mini bagiu vėjas gaudomas smėlingoje „Moto-Roki“ trasoje. Žiemos sezono metu mini bagio galia išbandoma ant ledo, kuris sušąla ten pat trasoje. Tai pramoga nebijantiems greičio ir purvo! Tel. Nr. +370 686 37924
Radio bangomis valdomų automobilių modelių lenktynės specialioje trasoje – norintys išbandyti RC modelius, jų greitį, extremalu vairavimą. Šių modelių greitis gali siekti net 80km/h. Vienu metu trasoje gali važiuoti 4 asmenys t.y. jų valdomi modeliukai. Fb-RC Rokiškis, Miegonių k., tel. nr. +370 648 03343,