Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ žiūrovų intriguojanti kova laukia ir antrame plane

2019 m. rugpjūčio 3 d.

Jau rugpjūčio 9-10 dienomis Rokiškyje įvyks penktasis šių metų Lietuvos automobilių ralio ir ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapas. Iš viso varžybose pasirodys daugiau nei 80 ekipažų. Šįkart apie tuos, tarp kurių kova dažniausiai vyksta antrame plane, tačiau veiksmo čia ne ką mažiau nei bendrosios įskaitos rikiuotės viršuje.

Dažniausiai ralio žiūrovai įnirtingai seka įvykius absoliučioje įskaitoje ir skaičiuoja sekundes tarp lyderių. Tačiau bendra įskaita ralis nesibaigia. Čia gausu klasių ir įskaitų, kuriose tarp ekipažų verda ne ką mažiau įdomios kovos. Viena iš tokių kategorijų – „BMW Cup“, kurioje visi dalyviai varžosi daugiau ar mažiau standartiniais BMW automobiliais.

Po jau įvykusių keturių etapų čia užtikrintai lyderiauja „BMW Cup“ mohikanai – Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės tandemas. Čempionato lentelėje jie nuo artimiausių persekiotojų yra atsiplėšę kone dviguba persvara. 

Pats „RR Team“ ekipos vairuotojas Renaldas Šeinauskas sutinka, kad tiek „Samsonas Rally Rokiškis“, tiek paskutiniame etape Druskininkuose protinga būtų laikytis konservatyvesnės taktikos, tačiau pilotas pripažįsta, kad atsistojus prie starto laikrodžio visi saugikliai galvoje išsijungia.

„Teoriškai, tai šturmanų įskaitoje Rūta jau dabar čempionė trečius metus iš eilės. Situacija pasikeistų jei Julius Vandys laimėtų abu etapus, o Rūta per likusias varžybas negautų nė vieno taško. Taigi, manau, kad Rūta Rokiškyje pasitvirtins savo čempionės vardą. Reikia ir man pasitempti, todėl taktika turėtų būti nukreipta į atsargesnį važiavimą. Bet, žinant mūsų kraują, nemanau, kad taip bus. Mes kai pradedame ramiai važiuoti, tai mums dar labiau nesigauna. Įtariu, kad varysime savo stiliumi, duosime gazo. 

BMW paruoštas. Liko vieną purvasaugį uždėti. Dulkės nuvalytos, sėdynės sureguliuotos. Iš neturėjimo ką veikti net amortizatorius šiandien per milimetrą pareguliavau. Esame pasiruošę ir galėtume startuoti nors ir šį savaitgalį“, – sakė Renaldas Šeinauskas, praėjusiame etape pro fotografų zoną pravažiavęs ant dviejų ratų ir vos nesuglamžęs savo BMW stogo.

Renaldas Šeinauskas prognozuoja, kad kova „BMW Cup“ įskaitoje ir vėl bus įdomi bei artima. Pasak lenktynininko, jo prognozės apie geras šios įskaitos perspektyvas, panašu, pildosi. Ir nors „RR Team“ ekipažas kitais metais veikiausiai uždarys „BMW Cup“ įskaitos duris, tačiau jų automobiliu startuos kitas ekipažas. Be to, ketinančių šioje klasėje startuoti yra ir daugiau.

„Labai puiki idėja buvo sukurti „BMW Cup“. Tai gana pigi ir tuo pačiu labai įdomi klasė. Dabar iš mūsų serviso išvažiuoja dar vienas ekipažas. Šiemet dar jie važiuos B lygoje, bet kitais metais ketina startuoti „BMW Cup“. Turiu draugus, kurie šiemet B lygoje startavo su mūsų „BMW Cup“ mašina. Kitąmet mes turbūt nebevažiuosime, bet mūsų mašina pasiliks čia. Tų mašinų tikrai nemažėja. Prieš porą metų sakiau, kad ateityje bus virš dešimt startuojančių, tai dabar aš dar tvirčiau tuo tikiu ir pamatysite, kad kitais metais taip ir bus. „BMW Cup“ turi ateitį“ – kalbėjo Renaldas Šeinauskas.

„Samsonas Rally Rokiškis“ be „RR Team“ dueto „BMW Cup“ klasėje startuos Simonas Bieliauskas su Juliumi Vandžiu, Aras ir Arvydas Kalėdos, Dovilas Čiutelė su Vytautu Ožiūnu, Marius Vėgėlė su Renaldu Gegužinsku, Justas ir Titas Simaškos, Tadas ir Tomas Pupeikiai bei Valerijus Afanasjevas su Mindaugu Valiuku.