Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ spaudos konferencijoje – kalbos apie naują Vaidoto Žalos trampliną ir norą tapti ERČ etapu

2019 m. rugpjūčio 6 d.

Jau šį savaitgalį startuosiantis „Samsonas Rally Rokiškis“ nustebins ne tik žiūrovus, tačiau ir dalyvius. Tikriausiai didžiausia ir laukiamiausia kova bus tarp Vaidoto Žalos ir Vytauto Švedo, kurie jau puikiai pažįstami Lietuvos automobilių sporto gerbėjams. Nuo jų neatsilieka, kaip pats juokauja, dažniau su technika nei su varžovais besirungiantis, Giedrius Notkus su savo „sena valtimi“. O šiemet ralio trasoje pridėti ne tik papildomi tramplinai, tačiau ir dar trys ruožai, tad jų bus net 16. Neveltui, pasak ralio organizatoriaus Audriaus Gimžausko ir LASF prezidento Sauliaus Girdausko, šis ralis pretenduos tapti Europos ralio čempionato (ERČ) etapu.

Ralio organizatoriai praneša, kad šiemet ralio stebėjimas žiūrovų zonose turės dar daugiau privalumų, mat šiose vietose buvo suformuoti tramplinai, garantuosiantys įspūdingus šuolius.

2017-ųjų metų „Samsonas Rally Rokiškis“ ralyje vienas tramplinas jau pakrikštytas Vaidoto Žalos vardu, o šiemet dar daugiau šuolių galės pademonstruoti visi lenktynininkai. Nors pats V.Žala tokio šuolio , kaip prieš keletą metų su „Mitsubishi“, niekam nelinki pakartoti.

„Jei teisybė, tai nesiūlau niekam to pakartoti. Laimei, jis baigėsi sėkmingai, tačiau ne visada taip būna. Manau, kad organizatoriai su kolektyvu kiekvienais metais vis tempia tą kartelę ir daugelį dalyvių išprievartaus tam tramplinui. Tokios zonos su vaizdais labai reikalingos. Kuo daugiau tokių elementų – tuo smagiau ir mums, ir žiūrovams“, – ralio pristatymo spaudos konferencijoje sakė V.Žala. 

Vytautas Švedas atviras ir tikina, kad nors jau jaučiasi kiek vyresnis, tačiau kovos nuo pat pirmų akimirkų ir nei vieno ruožo nenorėtų krikštyti savo vardu, gal net jei ir galėtų. „Krikštatėvis ne koks esu, nes krikštiju daugiau posūkius ir kelmus. Daug kas atsimena neypatingai pavykusį „Elektrėnų ralį“. Sportinė forma dabar yra gera, daug kilometrų jau pravažiuota sportinėse trasose per pastaruosius mėnesius. Skirtingos trasos, automobiliai, dangos, oras – visa specifika toje mano galvelėje maišosi ir sunkiai virškinasi“, – sako V.Švedas.

Nors vėliau patikina, kad pasiruošimas buvo labai geras ir kuo toliau, tuo labiau jis stengsis važiuoti greičiau ir ieškos geriausių sprendimų iki starto pradžios. Juolab, kad tas potencialas, pasak sportinininko, nėra išnaudotas ir laukia kova nuo pat starto pradžios. Po nelabai pavykusio ralio Zarasuose lenktynininkas Giedrius Notkus teigia, kad techniniai namų darbai šįkart bus atlikti kur kas geriau ir pasirodymas Rokiškyje bus sėkmingas.

„Nuotaikos optimistiškos, nors su sena technika važiuojant kovojame dažnai su automobiliu, o ne varžovais. Tikiuosi, kad Rokiškio ralyje būsime pasiruošę 100 procentų“, – sako G.Notkus. Kiekvienas iš lenktynininkų teigė, kad šiemet organizatoriai paplušėjo iš peties, tad įdomu bus ne tik žiūrovams, tačiau ir sportininkams.

15min.lt informacija