Naujienos

Rokiškyje startuos naują karjeros puslapį atvertęs Europos ralio kroso čempionas Reinis Nitišs

2020 m. liepos 23 d.

„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių sąraše – jau daugiau nei 80 dalyvių. Jų gretose galima rasti ne tik Lietuvos ar užsienio šalių ralio čempionus, bet ir vieną pavardę, kurią paprastai girdime, kai kalba pasisuka apie ralio krosą. „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose startuos Europos ralio kroso čempionas bei pasaulio ralio kroso čempionato dalyvis, latvis Reinis Nitišs, šiuo metu verčiantis naują savo karjeros puslapį.

Kaip pasakojo pats Reinis Nitišs, savo karjerą ralyje jis pradėjo ne pačiu tinkamiausiu metu. Vos pradėjus ralio programą, ją pakoregavo karantinas, tad teko planus šiek tiek pristabdyti. Nepaisant to, jog dalis varžybų buvo atšaukta ar atidėta, sportininkas suko treniruočių kilometrus ir didino savo patirtį jam naujoje disciplinoje.

„Ralis užima labai daug laiko ir, žinoma, mes kol kas nepadarėme pakankamai daug, kad galėtume varžytis su senbuviais ir daug patirties turinčiais varžovais. Tačiau mes treniruojamės ir bandome pasiekti geriausią įmanomą formą.

 

Kol kas man ralis labai patinka ir matau savo vairavime potencialą greitėti. Anksčiau irgi yra tekę keletą sykių važiuoti ralyje, tačiau tai būdavo tik dėl smagumo. Dabar turime aukštesnius tikslus. Šiemet jau važiavau dviejuose žieminiuose raliuose. Viename iš jų patyriau avariją, kitame finišavau. Taigi, tos patirties tikrai nėra daug“, – sakė Reinis Nitišs.

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose Reinis Nitišs startuos „Ford Fiesta“ automobiliu, atitinkančiu „Rally 4“ kategoriją, geriau žinomą kaip R2. Kaip sako lenktynininkas, adaptuotis prie technikos taip pat reikia laiko, mat iki tol pasaulio ralio kroso čempionate jis vairavo visais ratais varomą bolidą.

„Mūsų ralio automobilio valdymas yra kardinaliai kitoks, todėl nėra lengva persiorientuoti, tačiau žingsnis po žingsnio tobulėjame. Mūsų tikslas „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose – būti dar arčiau greičiausių dalyvių, su kuriais varžėmės Viru ralyje. Tai pagrindinė užduotis. Manau, kad jei tikėsiu tuo, ką darau būdamas trasoje, bus viskas gerai“, – mintimis dalijosi Reinis Nitišs.

„Samsonas Rally Rokiškis“ bus ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ralio čempionato etapas. Taip pat čia vyks ir „Baltic Rally Trophy“ etapas. Iš viso per dvi dienas ralio dalyviai turės įveikti 16 greičio ruožų ir beveik 140 km distanciją.

Nuotr. Janis Asaris; Raimonds Volants