Naujienos

Ne tik varžysis, bet ir parodys, kaip tinkamai rūšiuoti automobilines atliekas

2024 m. liepos 21 d.

Jau liepos 25-27 dienomis Rokiškyje ir jo apylinkėse įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „CBet Rally Rokiškis“. Jame kaip ir pernai prie organizatorių jungiasi Autogamintojų ir importuotojų asociacija (AGIA), kuri dalyvių serviso parke įrengs edukacinę zoną, skirtą automobilinių atliekų tinkamu surinkimu besirūpinantiems šios sporto šakos gerbėjams ir entuziastams.

Ne paslaptis, jog siekiant maksimalaus našumo ir saugumo daugelis lenktyninio bolido agregatų keičiami kone prieš kiekvieną startą. Ypač didelis dėmesys skiriamas stabdžių diskams ir kaladėlėms, padangoms. Šie komponentai yra veikiami didžiulės apkrovos ir ekstremalių sąlygų, todėl jų eksploatacinė trukmė labai trumpa. Tas pats liečia ir ypač pavojingas aplinkai alyvas bei skysčius.

„Tenka pripažinti – šis sportas, o ir automobiliai apskritai yra susiję su aplinkosauginiais iššūkiais. Reikalavimai, kaip deramai pasielgti su kenksmingais aplinkai transporto priemonių komponentais nuolat kinta ir yra griežtinami, o įpareigojimai prisidėti prie teisėto nebetinkamų mazgų, alyvų ir kitų cheminių junginių tvarkymo priskiriami vis platesniam ratui ūkio subjektų. Šiandien utilizavimas – tai ne tik kokybiškas perdirbimas, bet ir inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški galutiniai produktai, kurie uždaro žiedinės ekonomikos ciklą”, – tvirtina asociacijos AGIA vadovė Rita Zdanevičienė.

„CBet Rally Rokiškis“ rengėjų teigimu, automobilių sporto šakose laikytis atliekų tvarkymo reikalavimų ir principų tiesiog privaloma. O patys lenktynininkai, kuriais žavimasi – yra pavyzdys ir įkvėpėjai, elgesio formuotojai.

„Nuolatinė lenktyninių automobilių techninė priežiūra verčia visus sportininkus profesionalus ir jų komandas jungtis prie aplinkosaugos iniciatyvų. Nuolatos tenka domėtis, kaip turėtume elgtis su perdirbimui skirtomis atliekomis, kad pavyktų sumažinti neigiamą poveikį gamtai. Ir tai, kad žiūrovai matys ne tik įspūdingai lekiančius automobilius, bet ir jų techninį parengimą startui, tikrai geras dalykas, kuris tik parodys, kad visada transporto sektoriuje privalome elgtis labai atsakingai ir paisyti reikalavimų, kurie vystantis technologijoms taip pat keičiasi“, – sako ilgametis lenktynininkas, šio ralio organizatorius Audrius Gimžauskas.

Gerbėjai ir žiniasklaidos atstovai liepos pabaigoje kviečiami į Rokiškį stebėti ne tik sportininkų pasirodymų, bet ir iš arti pamatyti įspūdingų bolidų techninės priežiūros procesą.