Naujienos

Martynas Samsonas savo vardo raliui Rokiškyje vėl užves „pragaro mašiną“

2019 m. rugpjūčio 2 d.

Liko mažiau nei savaitė iki trečią kartą Rokiškio apylinkėse įvyksiančių ralio varžybų „Samsonas Rally Rokiškis“. Didžiausias metų vasaros ralis šio sporto gerbėjus suburs rugpjūčio 9-10 dienomis. Varžybose startuos ir šio ralio vardo partneris Martynas Samsonas, kuris greičio ruožais skries brutalia jėga pasižyminčiu, keturiais ratais varomu savadarbiu BMW M3X.

Martyną Samsoną prie šio automobilio vairo buvo galima išvysti dar pačiame pirmame „Samsonas Rally Rokiškis“ ralyje 2017-aisiais. Tąkart jo ir šturmano Mindaugo Varžos duetas iš lenktynių pasitraukė įveikę pusę distancijos. Nors po šešių greičio ruožų duetas laikėsi trečioje bendrosios įskaitos vietoje, tačiau tuomet BMW M3X patyrė gedimą. 

Po metų „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose Martynas Samsonas pasirodė su GAZ sunkvežimiu, tačiau technika tuomet taip pat neatlaikė lenktynininko pasiūlyto tempo. Šiemet Martynas Samsonas apsisprendė grįžti prie ištakų ir vėl užvesti „pragaro mašiną“, tad žiūrovai trasoje galės grožėtis raudonuoju BMW M3X.

„Planavome važiuoti su „Fiesta“, bet tą automobilį duosime Teemu Asunmaai. BMW E36 duosime Toni Gardemeisteriui, Neikšansų „Fiestą“ vairuos Martinš Sesks. Taigi, patiems liko BMW M3X. Su automobiliu yra viskas gerai. Jis paruoštas varžyboms. Pagal dabartinį technikos lygį gal tai ir nebus greičiausia mašina, bet manau, kad žiūrovai tikrai nenuobodžiaus, nes mūsų tikslas – važiuoti žiūrovams bei savo malonumui“, – sakė Martynas Samsonas.

Pasak Martyno Samsono, prieš ralį BMW M3X sulaukė šiokių tokių pakeitimų, dėl kurių ankstesnėse varžybose tekdavo sudėti ginklus.

„Pernai per „Winter Rally“ varžybas mums dingo „gazas“. Jis buvo elektrinis, o dabar įdėjome mechaninį. Pravažiavome nemažai testinių kilometrų, tai dabar matome, kad viskas gerai. Tiesa, treniruotėse važiavome tik su galu varomu, bet į vieną ašį tiek arklių yra per daug. Padangos dyla, o pagreičio nėra. Taigi, atgal susidėjome keturis varomus ir esame pasiruošę dovanoti žiūrovams gražius vaizdus“, – kalbėjo Martynas Samsonas.

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose šiemet iš viso startuos 80 dalyvių iš dešimties šalių. Ekipažams teks įveikti beveik 150 kilometrų, padalintų į 16 greičio ruožų.