Naujienos

Martynas Samsonas prieš „CBet Rally Rokiškis“: „Sąlygos raliui turi būti pačios sudėtingiausios“

2023 m. liepos 20 d.

Liepos 27-29 dienomis Lietuvos ralio sostine tapsiantis Rokiškis priims per šimtą ekipažų, kurie čia startuos „CBet Rally Rokiškis“ varžybose. Jose pasirodys ir šiuo metu čempionate lyderiaujantis Martyno Samsono ir Ervino Snitko ekipažas, kurių važiavimas visuomet gniaužia kvapą daugiatūkstantinei žiūrovų miniai.

Jei iki šiol „CBet Rally Rokiškis“ visuomet išsiskirdavo tik savo dideliu kilometrų skaičiumi ir dirbtiniais tramplinais, tai šįkart organizatoriai atvertė naują puslapį ir surado net 17 greičio ruožų, iš kurių 15 bus važiuojami vieną sykį.

Kaip tvirtina dabartinis Lietuvos automobilių ralio čempionato lyderis Martynas Samsonas, organizatorių sprendimas pasiūlyti daug skirtingų greičio ruožų yra rimtas pareiškimas siekiant ralio kokybinę kartelę pakelti į aukštesnį lygį.

„Tokiu sprendimu džiaugiuosi. Esu sakęs, kad norėčiau, jog visuomet sąlygos būtų pačios sudėtingiausios, kad visuomet greičio ruožai būtų nauji, visi vyktų naktį per lietų ir perkūniją. Kuo didesnis košmaras, tuo geriau. O jei rimtai, tai ralis ir turėtų būti toks, kad reikėtų važiuoti nežinomus greičio ruožus ir tik vieną kartą. Aišku, nėra lengva rasti tuos naujus žvyrkelius, jų tikrai nedaugėja“, – sakė Martynas Samsonas.

Kaip teigia lenktynininkas, raliui Rokiškyje jo ir Ervino Snitko duetas yra pasiruošęs. Iki starto „CBet Rally Rokiškis“ varžybose kitų startų ekipažas nėra numatęs.

„Esame suplanavę tik poros dienų testus. Atrodytų, kad vasarą to veiksmo turi būti, bet kažkaip tų ralių dabar labai daug nėra. Ne tik kad Lietuvoje, bet ir niekur kitur arti. Niekur kaip ir nenulėksi. Tačiau forma mūsų šiemet nebloga, kol kas esame pirmi. Bet čia anksti džiaugtis. Vieną dieną veži pirmą vietą, kitą jau nebeveži.

Logika sako, kad reikėtų važiuoti su galva. Bet su galva važiuoti mums būna sunku. Tarkime Lazdijuose pas mus buvo tokia nesąmonė, net buvo nufilmuota. Pralėkėme kažkurį iš paskutinių greičio ruožų taip kaip visada, o vėliau važiuojant jį antrą kartą nusprendžiau, kad reikia pradėti galvoti. Ir viskas – pasipylė klaidos. Net į pievą išlėkėme. Kai pradedi galvoti, kad reikia atsargiai važiuoti, pradedi daryti nesąmones. Reikės važiuoti taip, kaip mokame“, – sakė Martynas Samsonas, kuris su Ervinu Snitku šiemet artėja prie čempionų titulo.

Visgi pilotas pridūrė, kad jo tikslas išlieka tas pats – lenktyniauti su savo gamyklos „Samsonas Motorsport“ agregatais, juos testuoti ir tobulinti.

„Man čempiono titulas nėra gyvenimo ir mirties klausimas. Galbūt todėl iki šiol dar ir nebuvau absoliutus čempionas. Rezultatas man svarbus dėl mūsų bernų, kurie dirba. Kiekvienas turi savo tikslus, o mūsų tikslas yra sukurti, pagaminti, ištestuoti, lėkti ir sužinoti, kaip viskas veikia, kas neveikia, ką galime padaryti geriau. Tai ilgas procesas, todėl labiausiai laimėti man norisi dėl savo bernų. Juk niekas nežino, kiek darbo jie įdeda į tą mūsų rezultatą. Visi mato tik tą paradinę pusę, bet aš labiau vertinu tai, ko per varžybas nesimato“, – kalbėjo Martynas Samsonas.

Daugiau informacijos apie liepos 27-29 dienomis Rokiškio ir Zarasų apylinkėse įvyksiančias „CBet Rally Rokiškis“ varžybas galima rasti organizatorių puslapyje www.rallyrokiskis.com arba organizatorių „Facebook“.