Naujienos

Į „CBet Rally Rokiškis“ atvykstantis suomis Teemu Asunmaa neslepia ambicijų nugalėti

2022 m. liepos 31 d.

Jau rugpjūčio 12-14 dienomis Lietuvos ralio sostine taps Rokiškis. Šio miesto apylinkėse ralis vyks jau šeštąjį kartą, o šiemet jis pristatomas nauju pavadinimu – „CBet Rally Rokiškis“. Registraciją į varžybas pradėję organizatoriai per kiek daugiau nei savaitę jau sulaukė daugiau nei 60 paraiškų. Čia susirinks ne tik Lietuvos ralio elitas, bet ir svečiai iš užsienio. Vienas jų – Suomijos ralio čempionas, kuris čia atvyksta kautis dėl vietos ant podiumo.

Šiuo metu „CBet Rally Rokiškis“ registracijoje galima rasti 63 paraiškas, kurias pateikė jau šešių šalių atstovai. Norą lenktyniauti rugpjūčio 12-14 dienomis pareiškė ir vienas ekipažas iš Suomijos. Čia sugrįžta šios šalies ralio čempionas Teemu Asunmaa, kuriam Rokiškio apylinkės jau tikrai pažįstamos, o sykį jam pavyko finišuoti ir greičiausiųjų trejetuke.

„Man šiemet tai bus jau penktasis startas šiose varžybose. Be pertraukų čia lenktyniavau nuo 2017-ųjų iki 2020-ųjų. Praėjusiais metais atvykti nebuvo galimybės, tad šiemet labai norėjau čia sugrįžti ir apsisprendėme, kad startuosime.

Iki šiol geriausias mano rezultatas šiame ralyje – trečioji vieta 2020-aisiais. Keliame sau tikslą šiemet pasiekti aukščiausią poziciją, tačiau kaip besiklostytų varžybos, tai bus puiki treniruotė ir puikus laikas renginyje su daug žiūrovų. Tai mums tarsi atostogų išvyka su tikslu parsivežti trofėjų“, – sakė Teemu Asunmaa.

Suomis šiose varžybose startuos „Škoda Fabia N5+“ automobiliu, pagamintu Martyno Samsono dirbtuvėse. Pats Martynas Samsonas registracijos paraiškoje nurodė, kad lenktyniaus BMW E36 M3 modeliu. Teemu Asunmaa tvirtina, kad nekantriai laukia progos išbandyti savo lenktynių bolidą, kuriuo jis bandys Rokiškyje pasiekti pergalę absoliučioje rikiuotėje.

„Manau, kad tai puikus automobilis, turintis daug privalumų. Jame sudėta viskas, kas geriausia ir Martynas Samsonas jau yra parodęs, kad galima juo važiuoti greitai. Žiūrėsime, kaip mums seksis. Nekantriai laukiu šio ralio“, – kalbėjo Suomijos ralio čempionas.

„CBet Rally Rokiškis“ varžybose šiemet organizatoriai pasiūlys net 18 greičio ruožų. Pirmąją dieną numatyti keturi greičio ruožai, o antrąją – dar keturiolika. Juose bus įkurtos ir keturios žiūrovų zonos, o vakarais Rokiškio centre tradiciškai vyks koncertinė programa. Bendras ralio ilgis siekia maksimumą – 150 sportinių kilometrų, tad veiksmo, azarto, emocijų ir gražios kovos čia tikrai netrūks. Organizatoriai raliui panaudojo tiek žinomus iš ankstesnių metų greičio ruožus ar jų dalis, tiek visiškai naujas atkarpas, todėl šių metų ralis abejingų nepaliks nei žiūrovų, nei lenktynininkų gretose.

Daugiau informacijos apie „CBet Rally Rokiškis“ varžybas galima rasti oficialioje varžybų interneto svetainėje www.rallyrokiskis.com ir „Facebook“ puslapyje.