Naujienos

Dominykas Butvilas: Rokiškyje sportininkų lauks ištvermės ralis, žiūrovų – ralio fiesta

2021 m. rugpjūčio 2 d.

Likus mažiau nei savaitei iki „Samsonas Rally Rokiškis“ net 105 ekipažai ruošiasi vienam ilgiausių ralio čempionato etapų. 139 kilometrai greičio ruožų ir Lietuvoje dar nematyti 425 kilometrai pervažiavimų tarp greičio ruožų. Lenktynininko Dominyko Butvilo teigimu, šiame etape išbandymai laukia ne tik automobilių, bet ir sportininkų, tad tinkamas pasiruošimas bei bendras darbas su šturmanu – vienas kertinių dedamųjų siekiant maksimalaus rezultato būsimose lenktynėse.

 

Lenktynininkas Dominykas Butvilas, kartu su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi po paskutinio, daug jėgų pareikalavusio Lietuvos Ralio čempionato etapo „Orlen-Lietuva Rally Viekšniai“, pastarąsias dienas iki būsimų lenktynių Rokiškyje, paskyrė ne tik lenktyninio automobilio remonto darbams, bet ir bendrųjų įgūdžių tobulinimui. Šioje situacijoje, dėl netikėtai ilgai užsitęsusių bolido remonto darbų, į pagalbą teko pasitelkti asmeninį sportininko automobilį „Alfa Romeo Stelvio“.

„Lenktynėse svarbu ne tik greitis, bet ir ekipažo suderinamumas. Tai lemia daugelį aspektų, nuo kurių priklauso lenktynių rezultatas. Dar mėnesio pradžioje su lenktyniniu automobiliu atsisveikinome iki kol šis bus pilnai suremontuotas ir paruoštas tolimesniems iššūkiams, tad neleisdami, jog treniruočių procesas sulėtėtų ar būtų pertrauktas, teko ieškoti sprendimų. Siekdami palaikyti stabilumą, neprarandant bendro tarpusavio ryšio ir budrumo lenktynių trasoje, visą pastarąjį mėnesį ir toliau jėgas išbandėme bei jas tobulinome su asmeniniu „Alfa Romeo Stelvio“ automobiliu. Su juo leidomės į anksčiau vykusių ralių trasas ir taip tobulinome stenogramą bei ieškojome galimybių kaip pagreitėti kituose lenktynių etapuose“, – sako D. Butvilas.

Pasak sportininko, bendras pasiruošimas ir nepertraukiamos treniruotės gerokai pasitarnavo ruošiantis būsimam Rokiškio raliui, kuriame teks susidurti ne tik su ilgais ir varginančiais greičio ruožais, bet ir atstumais tarp jų.

„Stebime kolegas, kaip jie renka kilometrus, ir matome, kur link turime judėti. Konkurentai tobulėja, dalyvauja užsienio varžybose, visi ieško tų automobilio nustatymų, kurie leistų jiems važiuoti greičiau ir greičiau, o tai reikalauja labai pastangų. Džiaugiuosi, kad kylantis lygis verčia pasitempti ir dirbti patiems, manau, žiūrovai tai irgi įvertins“, – treniruočių svarbą įvardina D. Butvilas.

Lenktynininkas šio ralio sudėtingumą iliustruoja pavyzdžiu, jog pastarasis jau nebedaug atsilieka nuo Europos čempionatų etapų, kur, pavyzdžiui, Liepojoje sportininkams reikėjo įveikti 185 kilometrus greičio ruožų. Tačiau visų ralio fanų lauks tikrai įspūdingas renginys. Po du kartus įveikiamas legendinis Stelmužės greičio ruožas ir miestinis greičio ruožas Rokiškyje sudarys net 17 kilometrų lenktynių ant asfalto dangos.

„Tikiu, kad Stelmužės greičio ruože atvažiuos visi ralio fanai, nes tai yra vienas įdomiausių greičio ruožų tiek lenktynininkams, tiek žiūrovams. Mano patirtis Lenkijos čempionato asfaltiniuose greičio ruožuose leidžia teigti, kad ten bus daug greičio, šokamų tramplynų, aštrių stabdymų, o kai kuriems nepavyks išvengti ir klaidų. Ten koncentracija turės būti maksimali, nes prieš kiekvieną posūkį reikės įvertinti, kiek žvyro yra užnešta kitų dalyvių, tad atsipalaiduoti nebus kada, nes greičio ruožai nėra trumpi. Manau, rezultatui šiuose ruožuose nemažai įtakos turės ir starto tvarka – pirmieji ekipažai važiuos gerokai švaresniu asfaltu, kuris netrukus bus padengtas gausiu žvyro sluoksniu,“ – teigia Dominykas Butvilas.

Sportininko teigimu, kiti greičio ruožai taip pat nenusileis sudėtingumu, greičiais ir efektingais posūkių bei tramplynų įveikimais. Kiekvienais metais „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriai pasirūpina tiek puikiomis ralio trasomis, tiek didžiuliu dėmesiu ralio gerbėjams, įrengiant žiūrovų zonas ir privažiavimus prie jų.

„Žiūrovams palinkėsiu neužmirštamų akimirkų, bet ir neprarasti budrumo pasirenkant saugias stebėjimo vietas. Tikrai smagu matyti augančią ralio fanų kultūrą Lietuvoje. O kolegoms lenktynininkams palinkėsiu negendančios technikos ir maksimalios koncentracijos. Susitikime visi finiše!“, – linkėjimais dalinasi D. Butvilas