Naujienos

„CBet Rally Rokiškis“ dalyvių skaičius perkopė šimtą ekipažų

2023 m. liepos 20 d.

Jau liepos 27-29 dienomis Rokiškyje ir jo apylinkėse įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Kartu čia vyks ir Lietuvos automobilių ralio sprinto varžybos, tad bendras „CBet Rally Rokiškis“ dalyvių skaičius išties džiugina savo gausa. Iš viso varžyboms jau užsiregistravo daugiau kaip šimtas duetų.

Ketvirtadienio duomenimis, paraiškas dalyvaut „CBet Rally Rokiškis“ varžybose jau pateikė 107 ekipažai. 68 iš jų varžysis Lietuvos automobilių ralio čempionato klasėse, o 25 startuos vadinamoje B lygoje – Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etape. Likusieji duetai atliks nulinių ekipažų funkciją. Į jokios įskaitos taškus nepretenduos Vaidotas Žala su Ivo Pūkiu, kurie čia atvažiuoja lenktyniauti tik dėl absoliučių „CBet Rally Rokiškis“ nugalėtojų vardų ir dėl pozicijų sezono rikiuotėje nekovos.

Rokiškyje, Nepriklausomybės aikštėje įrengtą starto arką puoš šešių šalių vėliavos – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos bei Vokietijos. Mūsų šalies spalvas veš visi elitiniai Lietuvos vairuotojai – Vaidotas Žala, Martynas Samsonas, Giedrius Notkus, Vladas Jurkevičius ir kiti. Tradiciškai intrigos laukiama ir N5 klasėje, kurioje paraiškas pateikė jau šeši ekipažai.

Šįkart gana gausios dalyvių pajėgos atvyksta iš Estijos. Tarp įvairių klasių automobilius vairuosiančių estų bus ir du ekipažai su GAZ 51 sunkvežimiais, kurie Lietuvoje sutinkami pakankamai retai, tačiau yra labai populiarūs jų nacionaliniame čempionate.

Rokiškio apylinkėse lenktyniaus ir Lietuvos ralio gerbėjams puikiai pažįstami lenkai su R5 kalibro technika – Robert Kocik bei Sebastian Teter. Ne ką prastesnio pasirodymo galima tikėtis ir iš jaunojo Lenkijos ralio talento Adriano Rzezniko. „Ford Fiesta Rally3“ automobilį vairuojantis vaikinas Lazdijuose patyrė smarkią avariją, tačiau Rokiškyje jį išvysime. Iki avarijos šiame ralyje garsaus lenkų ralio lenktynininko Filipo Nivette treniruojamas jaunuolis rikiavosi net septintoje bendrosios įskaitos vietoje.

Į Rokiškį du ekipažai atvyksta iš Vokietijos. Arwed Jungnickel vairuos BMW, o Conrad Rudinger tradiciškai sės prie „Lada“ vairo. Ukrainos spalvas veš Lietuvos ralio bendruomenei jau puikiai pažįstamas ir daugelį metų mūsų šalyje lenktyniaujantis Serhii Potiiko ir Ivan Mishyn duetas. Dar du Ukrainos atstovai – Pauliaus Novako šturmanė Iryna Pavlyk ir Stasio Tarailės šturmanas Liubomyr Shumakov.

Apie savo ketinimus startuoti „CBet Rally Rokiškis“ varžybose buvo užsiminęs ir legendinis Latvijos ralio lenktynininkas Janis Vorobjovs, kuris savo ir šturmano Ivo Pūkio vardus jau įrašė į šio ralio istoriją. Latvių duetas 2017-aisiais metais laimėjo pirmąsias „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas. Visgi Janio Vorobjovo paraiškos kol kas gauta dar nėra.

Daugiau informacijos apie liepos 27-29 dienomis Rokiškio ir Zarasų apylinkėse įvyksiančias „CBet Rally Rokiškis“ varžybas galima rasti organizatorių puslapyje www.rallyrokiskis.com arba organizatorių „Facebook“.